Leasing konsumencki na samochód

Przeczytaj w

10 min

blogpost

Na czym polega leasing konsumencki na samochód? Czy warto go wziąć w 2022 r.?

Kilka lat temu leasing stał się niezwykle popularny wśród osób prowadzących działalność. Dzięki takiemu sposobowi finansowania zarówno właściciele dużych firm, jak i tych jednoosobowych mogli zapewnić sobie znacznie wyższej klasy auto. Teraz możesz z niego skorzystać także Ty – leasing konsumencki to rozwiązanie, które umożliwi realizacje marzeń o samochodzie idealnym. Na czym polega

Leasing konsumencki – co to jest?

Zanim opowiemy Ci, jakie korzyści daje leasing konsumencki i dlaczego warto, należy w pierwszej kolejności w pierwszej kolejności przyjrzeć się, czym on w zasadzie jest.

Leasing konsumencki to usługa dedykowana osobom fizycznym, czyli takim, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Jest to forma finansowania polegająca na udostępnieniu produktu – w naszym wypadku samochodu – bez konieczności zakupu. Na czym polega leasing samochodu? Mówiąc prostym językiem, jest to sposób łączący elementy kredytu i wynajęcia pojazdu z możliwością późniejszego wykupienia go. Wymaga on od potencjalnego nabywcy wkładu własnego, ale nie tak dużego, jak w przypadku kupna.

Czy jest możliwe wziąć leasing na używany samochód?

Coraz większa ilość producentów i dealerów aut ma w swojej ofercie modele, które bez problemu możesz zakupić w takiej formie np. skoda leasing konsumencki proponuje swoim klientom od lat. Jednak jest to wciąż nowe auto, a jego cena rynkowa niestety najbardziej spada w pierwszych miesiącach użytkowania. To także jest przyczyną, dlaczego kierowcy częściej decydują się na pojazdy z drugiej ręki.

Jak wziąć leasing na używany samochód?

Warunki leasingu samochodów

Jak wcześniej wspominaliśmy, taka forma finansowania jest elastycznym rozwiązaniem. Ratę leasingu konsumenckiego możesz dopasować do swoich możliwości i budżetu. Wraz z leasingodawcą ustalasz, na jaki czas będziecie związani umową. Najczęściej jest to na *24, 36, 48 lub 60 miesięcy*. Gdy okres umowy minie, możesz wtedy wykupić przedmiot leasingu za sumę, która jest odpowiednio pomniejszona.

Największą zaletą takiego rozwiązania jest mniejsza opłata wstępna. W początkowym okresie możesz zapłacić znacznie mniej, niż gdybyś zobligowany był do uiszczenia całej sumy. Przykład? Za

W Carberry oferujemy leasing konsumencki na samochody używane. Sprawdź oferty już dziś i załatw formalności bez wychodzenia z domu.

Co ciekawe, leasing konsumencki samoc nie jest nowym rozwiązaniem. Na Polskim rynku klienci mogą z niego korzystać od 2011 roku, czyli już ponad 10 lat! Mimo to świadomość jest wciąż nikła, a wiele osób obawia się i wybiera zakup auta za gotówkę. Leasing jest szczególnie popularny wśród firm, ponieważ przynosi korzyści w postaci ulg podatkowych, a konkretniej możliwość odliczenia VAT. Co oferuje klientom indywidualnym? Sprawdź poniżej!

Bierzesz leasing? Resztą zajmują się specjaliści

Często, nawet przy leasingu samochodów używanych, masz więcej korzyści niż kupując go od prywatnego właściciela. W Carberry możesz od ręki ubezpieczyć pojazd, wybierając pełen pakiet – ubezpieczenie OC, AC i od nieszczęśliwych wypadków (NNW). Dodatkowo otrzymujesz 12-miesięczną gwarancje. Nie musisz obawiać się o usterki czy problemy, które pojawiają się po zakupie używanego pojazdu!

Leasing konsumencki – czy warto? Tak!

Pewnie zastanawiasz się, czy warto postawić na takie rozwiązanie. Owszem. Jeśli posiadasz odpowiednią zdolność kredytową, leasing konsumencki otrzymasz bez większych przeszkód. Formalności nie są skomplikowane – w **Carberry** to my zadbamy o większość z nich. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą w danym momencie wydawać dużej sumy pieniędzy, ale chcą cieszyć się nowym (lub używanym) autem.

Zalety leasingu konsumenckiego:

- Proste zasady przyznawania – w Carberry formalności ograniczamy do minimum.

- Możliwość zrezygnowania z auta po zakończeniu umowy leasingu – nie musisz wykupować auta!

- Niższa rata niż w przypadku kredytu.

- Często oferowany jest także dodatkowy pakiet benefitów np. gwarancja, przegląd.

- Mniejszy wkład własny niż przy zakupie pojazdu.

Leasing konsumencki czy kredyt? Poznaj różnice i zdecyduj

Osoby, które nie dysponują odpowiednio dużą ilości gotówki, zastanawiają się: leasing konsumencki czy kredyt. Obydwie opcje mają swoje wady i zalety. Nie można jasno zdecydować, które z nich jest lepsze – to zależy od Twoich potrzeb i oczekiwań.

Na podstawie umowy cywilnoprawnej leasingodawca umożliwia Ci korzystanie z wybranego pojazdu za z góry ustaloną opłatą. Jest to najważniejszą różnicą pomiędzy kredytem a leasingiem, czyli prawo własności. Biorąc kredyt, to Ty jesteś właścicielem pojazdu, w przypadku leasingu – leasingodawca. Dla wielu osób brak formalnego posiadania samochodu stanowi dużą przeszkodę, podobnie jak np. w przypadku wynajmowania mieszkania.

W przypadku leasingu konsumenckiego formalności są znacznie bardziej uproszczone. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest także brak wpływu na zdolność kredytową. Może być to szczególnie istotne dla osób planujących np. kredyt hipoteczny.

Czujesz, że leasing konsumencki nie jest rozwiązaniem dla Ciebie? W Carberry oferujemy zarówno tę formę, jak i wynajem długoterminowy czy wsparcie w kredytowaniu. Skontaktuj się z nami, a wybierzemy odpowiednią formę, abyś już wkrótce mógł cieszyć się z nowego auta.

Kontakt

Carberry sp. z o.o.ul. Szturmowa 2a02-678 Warszawacarberry@carberry.pltel: +48 22 103 31 01